ترفند قرار گرفتن در صفحه اول اینستاگرام

ترفند قرار گرفتن در صفحه اول اینستاگرام

ترفند قرار گرفتن در صفحه اول اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام با توجه به آنالیز رفتار و داده های بدست آمده از کاربران محتوای مناسب را از بین هزاران پست مرتبط بر اساس کیفیت و اثرگذاری پست ها انتخاب و نمایش می دهد ، به عنوان مثال خانم خانه داری که بیشتر پیج ها و پست های اینستاگرام با موضوعاتی چون آشپزی یا مزون لباس را فالو و لایک کرده ، اینستاگرام بیشتر در اکسپلورر پست های مربوط به این موضوعات را به اون نمایش خواهد داد.

تعداد فالوور

تعداد دنبال کنندگان یک پیج همیشه از موضوعات مورد بحث در این زمینه بوده است ، اگر به پست هایی که در اکسپلورر اینستای خود وجود دارد نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که قسمت عمده آنها دارای تعداد بالایی فالوور هستند ، البته در میان آنها پیج هایی با تعداد فالوور چند هزار و حتی هزار هم وجود دارد اما تعدادشان در مقایسه با درصد کل بسیار کم است .

فعال بودن پیج اینستاگرام

از دیگر موارد موثر برای رفتن به اکسپلورر داشتن فعالیت نرمال و خوب در طول روز و هفته هست ، دقت کنید منظور ما این نیست که شما در یک روز 10 پست بگذارید ، روزانه یا یک روز در میان یک پست باکیفیت و جذاب می تواند بسیار موثر باشد .

گذاشتن استوری و لایو

طبق امتحانی که روی بیش از ده پیج داشتیم به این نتیجه رسیدیم پیج هایی که بصورت مفید از استوری و یا لایو اینستاگرام استفاده میکنند پست هایشان به مراتب بیشتر در اکسپلورر اینستاگرام مشاهده شده و به نوعی نسبت به سایر اکانت هایی که از استوری هیچ استفاده ای نمیکردند یک سرو گردن سر بوده است .

بیشتر بخوانید  خواص اعجاب آور چای سبز

زمان مناسب برای ارسال پست اینستاگرام

اگر چه برخی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بطور فرمولی با توجه به ترافیک اعضای انلاین 12 ظهر یا 8 شب تجویز می کنند اما دقت داشته باشید این مسئله حتمی نیست و بهترین زمان را باید با توجه به تجربه خودتان بدست آورید. با توجه به هدف و تارگت شما ممکن است ساعت مناسب بسیار متفاوت باشد ، برای مثال ممکن است بازدهی پست شما در ساعت 2 نصفه شب که بیشتر نگهبانان و شب کاران انلاین هستند بسیار بهتر باشد و شانس بیشتری برای رفتن به اکسپلورر پیدا کنید ، با توجه با تارگت خود در نظر بگیرید ساعاتی را که زنان خانه دار بیکار هستند یا دانش اموزان از مدرسه برمیگردند یا ساعت ناهار کارمندان و خلاصه ببینید کدام ساعت برای شما مناسب تر است.

ترفند قرار گرفتن در صفحه اول اینستاگرام

جذابیت پست اینستاگرام

بسیاری اوقات طراحی جذاب یک پست اینستاگرامی باعث جهش دریافت لایک و رفتن به اکسپلورر میشود ، یک عکس جذاب یا یک کپشن و نوشته جذاب و وسوسه کننده برای اینکه کاربر کنجکاو شده و بخواهد آن را ببیند . اگر به پست های صفحه اول اینستاگرام دقت کنید متوجه میشوید که اکثرا دارای یک قالب و مشخصات خاص خود هستند ، کپشن های بزرگ و جنجالی ، عکس هایی که به نوعی جذاب به شما می آیند و به ندرت یک پست ساده و معمولی در بین آنها پیدا می کنید . سرویس هایی مثل ساخت کلیپ اینستاگرام در سایت اوج گرافیک می توانند به شما در این راه کمک کنند.

مقدار استقبال فالوورها از پست

یکی از مهمترین مسائل که شانس رفتن پیج شما به اکسپلورر اینستاگرام را بسیار بالا می برد درصد درگیر شدن کاربران با پست شما خصوصا در ساعات اولیه پس از گذاشتن پست است. هر چه در ساعات اولیه تعداد کاربرانی که پست شما را لایک می کنند و کامنت میگذارند بیشتر باشد احتمال رفتن به اکسپلورر بیشتر میشود، دقت کنید الگوریتم اینستاگرام در بسیاری مواقع بصورت تصاعدی عمل می کند یعنی پستی که توسط شما لایک میشود در موارد زیادی در اکسپلورر و فید اینستاگرام دوستان و فالوورهای شما هم ممکن است پیشنهاد شود و این امر بصورت تصاعدی باعث بالا رفتن تعداد کسانی خواهد شد که از این راه پست شما را می بینند . اگر یک بازیگر که فالوور میلیونی دارد یا حتی پیجی که دارای مقدار قابل توجهی فالوور است پست شما را لایک کند این اثرگزاری چندین برابر شده و ممکن است در عرض چند ساعت با هزاران لایک و فالوور جدید مواجه شوید .

بیشتر بخوانید  آموزش زدن لاک و طراحی ناخن ساده دخترانه